Мистецька резиденція

 

 

Наша школа ХТЗ

Кінцевий термін подання аплікацій:
31 березня, 2021 року.

Відкритий Простір оголошує конкурс

для художників віком до 30 років з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану і України.

* ХТЗ – це індустріальний район, розташований на сході міста Харків. Район ХТЗ будувався в 1930-х роках як своєрідна проекція міста майбутнього. Побудований навколо Харківського тракторного заводу і названий на його честь, район створювався в основному для робітників заводу і їх сімей. Через спад виробництва, а також перехід з державної у приватну власність, завод перестав грати роль об’єднавчого центру. Почали розпадатися соціальні зв’язки, об’єкти соціально-культурної інфраструктури руйнувалися або перепрофілювалися.

 

Мета резиденції Наша школа ХТЗ обмін інформацією, проведення досліджень і спільна розробка новаторських підходів до створення і переосмислення суспільних просторів в індустріальних районах.

Наша школа ХТЗ фокусуватиметься на соціально залученому мистецтві, обміні досвідом і розробці нових методів взаємодії між мистецтвом і суспільством. Резиденція слугуватиме для переосмислення художніх і кураторських методологій, а також, досліджуватиме практики, що надихаються критичними, соціальними і колективними способами дії для суспільного блага. Контекст постіндустріальних районів, стане відправною точкою для художніх рефлексій. Програма охоплює, але не обмежується темами: Незручна спадщина – переосмислення історії і формування майбутнього постіндустріальних районів; Інші простори: Художні, активістські, дослідницькі та освітні ініціативи, що працюють разом з спільнотами і на благо спільнот, заповнюючи лакуни державних установ.  Влада – суспільство: що таке влада, шляхи і форми здійснення влади. Резиденція має міждисциплінарний характер і складатиметься з теоретичного і практичного компонентів. Резиденція сприятиме створенню більш тісних мистецьких зв’язків між молодими художниками, активістами та дослідниками країн учасниць резиденції, зміцненню місцевих спільнот молоді, та подоланню розриву між художньою освітою і мистецькою практикою.

Резиденція відкрита для митців до 30 років з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану і України, чия практика фокусується на методах соціально-залученого мистецтва, включно з широким спектром ідей, методів вираження і дії, таких як образотворче мистецтво, дизайн, перформанс, медіа-мистецтво, кіно, архітектура, дослідження, соціальна діяльність, економіка.

Тривалість резиденції: 1 місяць.
Час проведення: 31 Травня – 28 Червня 2021 року.
Програма покриває: міжнародний авіа переліт, проживання, добові, а також витрати на реалізацію проектів в рамках практичної частини програми.

Для участі в конкурсі заповніть аплікаційну форму зручною для Вас мовою:
Українська
Англійська
Російська

За підтримки: Prince Claus Fund for Culture and Development