Bілла Cовєтіка

Досліджує співвідношення радянської, пострадянської та західноєвропейської культур.

Виставка

Musee d’Ethnographie de Geneve | Conches
Жовтень, 2009 – Червень, 2010

Виставка Вілла Совєтіка висвітлює методи культурної інтерпретації, забезпечуючи нетрадиційний погляд на колекцію радянських та західноєвропейських об’єктів.

Женевський етнографічний музей (MEG) відкрив свої фонди для команди антропологів і художників з колишніх соціалістичних країн – Словаччини, України, Росії та колишньої НДР. Спільно з колегами із Західної Європи вони досліджували переваги та слабкості міждисциплінарного підходу до етнографічного об’єкту.

До робочої групи увійшли: Катерина Шапіро-Обермаєр (Ekatarina Shapiro-Obermair), Франциска Джентч (Franziska Jentsch), Юлія Костерєва, Юрій Кручак, Соло-Матін (Solo-Matine), Марсель Франчанпс (Marcel Fanchamps), Тобіас Глазер (Tobias Glaser), Вільям Мес (Willem Mes). Куратор Александра Шусслер (Alexandra Schussler)

Результатом досліджень стала виставка, на якій було представлено понад 1000 предметів радянського побуту, а також численні об’єкти із зібрання європейського департаменту музею. Об’єктом виставки та ревізії стала і сама будівля музею в Конш. Увага відвідувачів приверталась до архітектури вілли, а також до раніше недоступних для публіки закутків. Експозиція стає для відвідувача випробуванням всіх 5 почуттів, надаючи різні точки зору на об’єкт, Вілла Совєтіка грає з стереотипами та забобонами.

Публікація

Книга знайомить з матеріальною культурою повсякденного життя в радянських країнах. Після візуального есе, що досліджує різні контексти, в яких з’являється звичайний радянський об’єкт, тринадцять авторів з різних дисциплін і академічних традицій в пострадянському і західному світах порівнюють свої точки зору на аспекти матеріальності і простору. Відносини між Сходом і Заходом, історія радянських артефактів, фотографія, пам’ять і колекціонування, зрештою підкреслюють взаємодоповнюваність антропології та мистецтва.

Видавець: Musee d’Ethnographie de Geneve
За редакцією: Александра Шусслер
Опубліковано: Берн, 2009
Мова: англійська, французька
Подробиці: Softcover, 238 сторінок
ISBN: 978-2-88474-176-7 (англійська)
Категорія: Книга
Дизайн: Северін Мейлер

Події в рамках проекту

Інтервенція
Женева, Швейцарія
Конш – Площа Націй з 13:00 до 17:00
7 листопада 2009
Інтервенція
Женева, Швейцарія
Парк біля будівлі музею етнографії в Конш з 14:00 до 17:00
3 жовтня 2009