Як діє спільнота?

Серія робочих зустрічей, метою яких є пошук солідарності між представниками різних соціальних та етнічних груп мігрантів та місцевих жителів

Воркшоп

3, 10, 11 Червня, 2017
Варшава, Польща

З якою інформацією про біженців та мігрантів частіше всього стикається людина (обиватель)? Це статистичні дані, які демонструють зростаючі рік від року показники кількості мігрантів і інформація про різні випадки та злочини за участю біженців та мігрантів. В публічному просторі все частіше зустрічаються повідомлення, що містять пряму мову ненависті чи стверджують  що одна нація є вищою за іншу. Те ж саме відбувається і в соціальних мережах. Страх тільки погіршує становище. Відсутність інформації від самих біженців і мігрантів сприяє розповсюдженню негативних стереотипів, призводять до дегуманізації цієї групи людей. Це, в свою чергу, створює благодатне підґрунтя для маніпуляції суспільними поглядами – і саме тому так важливі індивідуальні історії, міжособистісні відносини і взаємодія між різними етнічними групами.

“Як діє спільнота?”  це серія робочих зустрічей з метою пошуку солідарності між представниками різних соціальних та етнічних груп мігрантів в Польщі.  Воркшоп працював над побудовою довіри в групі, пошуком спільних точок, окресленням важливих тем, постановкою питань і спільною роботою над ними. Воркшоп створював майданчик і умови для зустрічі різних позицій. Надавав можливість кожному з учасників висловитися і почути позицію іншого, спільно обговорити спірні ситуації і індивідуальні упередження для того, щоб виробити стратегію дій.

Воркшоп пропонував учасникам методи колективної роботи:  систему вправ, ігор та технік що роблять можливими критичні рефлексії та активний пошук низових рішень соціальних проблем.  Індивідуальні історії учасників були почуті, і на їх основі окреслено проблемне поле – такі теми як: емоційне і психологічне насильство; нестабільність положення; страх; відсутність кола спілкування; самотність; ідентичність і самоідентифікація; ксенофобія;необхідність і можливість захисту трудових і загальнолюдських прав; вплив глобальних корпорацій на умови життя людей. Пропонувались і спільно обговорювались ідеї по вирішенню конкретних ситуацій. Учасники також обмінювалися інформацією про доступні ресурси, можливості, а також методи, якими можна діяти.

Під час воркшопу обговорювалося на яких підставах, і навколо чого можуть об’єднуватися люди, те, як це розуміється в групі, і як це може бути. Особлива увага приділялася активній персональній позиції. За час проведення воркшопу уявлення про спільноту, як про групу, яка об’єднується за етнічними, чи національними ознаками, трансформувалось в уявлення про об’єднання навколо спільних цінностей чи ідей, а бажання захистити права окремої групи було переосмислено в необхідність відстоювати загальнолюдські права, що також дає можливість вийти з ізоляції і сформувати коло спілкування. За час воркшопу всі учасники дійшли згоди про необхідність виведення проблемних зон в поле громадської дискусії.

Під час воркшопу був напрацьований обсяг матеріалів від індивідуальних історій до універсальних повідомлень, які були б зрозумілими для різних соціальних, етнічних і політичних груп.

20170603_174738