Fresh Market

Мігруючій архів

Перші історії, архіву Fresh Market були записані в 2017 році у Варшаві під час співпраці з трудовими мігрантами з України. Це була спроба працювати з темою не езотеричним способом. Спочатку про проблеми трудових мігрантів, ми почули від людей, які працювали в різних організаціях в Польщі, що допомагають вирішувати соціальні, юридичні, і правові питання. Ми шукали можливість отримати доступ до реальних людей, щоб почути про проблеми з якими вони стикаються від них самих. Коли в архіві з’явилася якась кількість історій, ми задалися питанням, чим є цей архів, як ми його сприймаємо? Чи вважаємо ми що саме якісь історії зібрані разом, роблять роботу повною?

Архів містить приватні історії різних людей. Рамка досвіду, що потрапляє в архів окреслюється питаннями. Наразі в архіві є історій на теми міграції, порушень трудових прав і прав людини, патріархального контролю над жінками, ксенофобії, самоідентифікації та ідентичності, та нестабільності. Fresh Market це свого роду меланж – поєднання різних наративів і соціальних компонентів, спектр по відношенню до свободи і несвободи в різних контекстах.

У архіві ми з’єднуємо різні контексти і досвіди, документуючи і створюючи їх. І, безумовно, суть не в кількості історій, які ми хочемо отримати, або досягти їх певної кількості, а в їх сукупності, в тому як ці історії надають сенс одна одній, як вони між собою вступають в діалог. Як на питання, що піднімаються в одній історії, відповідає інша історія, і як разом вони створюють певний наратив.

Інша серія питань, пов’язана з формою архіву і суб’єктивацією архіву. Як має виглядати простір, в якому ці історії з’являються? Хто стає остаточним редактором і оповідачем історії? Як творці Архіву, ми прагнемо, щоб Fresh Market був не просто твердженням травматичного досвіду, розказаного однією людиною, хоч би хто ділився історією, щоб це було середовищем для спільної роботи. Ми хочемо простежити те, як історія прочитується і сприймається. Для цього ми використовуємо певні методології. Fresh Market  є мігруючим архівом, який поповнюється і опрацьовується в різних контекстах. Щоб підкреслити множинність інтерпретацій ми вводимо прозорі шари, які накладаються зверху на історію, під час кожного її прочитання в новому контексті. Ми запрошуємо людей прочитати історії з архіву і виділити, що їм здається важливим. Виділені фрагменти виносяться на окремий шар, ім’я того, хто прочитав, і дата прочитання розміщується поряд з текстом.

Обговорення під час кожного прочитання, стають частиною архіву у вигляді окремого текстового документа.

Fresh Market Archive

Виставки:

Migration in Transition
Лонг-Айленд-Сіті, Нью-Йорк
Flux Faxtory
15 – 20 Листопада, 2018
Там де зараз
Люблін, Польща
Галерея Labirynt
21 Липня – 12 Серпня 2018
«Gotong Royong. Те, що ми робимо разом».
Варшава, Польща
U-jazdowski
19 Жовтня 2017 – 14 Січня, 2018