Музей Сучасного Мистецтва у Варшаві. Радикальна музеологія

Спираючись на досвід Музею Сучасного Мистецтва у Варшаві, у своїй лекції Мачей Волосюк знайомить слухачів з історією становлення інституції, її місією і способах взаємодії з суспільством. Лекція також присвячена новаторським підходам до освіти, виставковій практиці, роботі з колекцією та архівними документами.


Лекція Мачея Волосюка

20 Березня, 2015
Мелітополь, Україна

 

Мачей Волосюк – культуролог, науковий співробітник Музею Сучасного Мистецтва у Варшаві

Музей Сучасного Мистецтва у Варшаві заснований в 2005 році. До 2016 року був тимчасово розташований і вів активну діяльність в модерністичному павільйоні в серці столиці. Головною місією музею є створення міжнародної колекції сучасного мистецтва, що стане основою постійної експозиції музею в його новій будівлі, яку планують побудувати до 2020 року. В музеї проводиться велика освітня програма, пов’язана з сучасним мистецтвом – покази фільмів, лекції, зустрічі, дискусії та воркшопи. Ці заходи проводяться динамічним і відкритим для громадськості способом, що постійно привертає величезну кількість мешканців та гостей міста. Музей проводить також численні артистичні заходи за межами установи, вирушаючи з сучасним мистецтвом в живий простір міста.

Лекція була проведена в межах проекту В центрі спільноти, що реалізується в рамках програми ТАНДЕМ (TANDEM) – Обмін між культурними менеджерами України і є ініціативою Європейського культурного фонду European Cultural Foundation (Амстердам) і MitOst (Берлін). Програма реалізується MitOst і Інша Освіта Insha Osvita (Київ), за підтримки Федерального міністерства закордонних справ (Берлін) в рамках Діалогу змін.