Резиденції

Art Residencies / Open Place

Мистецькі Резиденції є важливою частиною дослідницької програми платформи міждисциплінарних практик “Відкритий Простір (Open Place). З 2004 року ми прийняли в Україні більше 50 міжнародних дослідників, художників і кураторів з Австрії, Азербайджану, Білорусі, Великобританії, Вірменії, Грузії, Данії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Нідерландів, Польщі, Словаччини, США, Таджикистану, Узбекистану, України і Швейцарії.

Open Place підтримує міждисциплінарні проекти, спрямовані на розширення розуміння мистецтва та залучення нових груп людей до творчого процесу.

Фокус програми резиденцій

Open Place заснована художниками і кураторами. Нам цікавий досвід роботи українських і іноземних колег в публічних просторах, практики участі і стратегії залучення різних соціальних груп. Мета резиденції – обмін знаннями і практичним досвідом, ознайомлення зі специфікою різних локальних контекстів і розробка нових методів в сфері соціально залученого мистецтва.

Очікувані результати резиденцій

Ми виходимо з ідей і практик резидентів. Ми розуміємо, що результат не завжди має фізичний вимір, і ми не очікуємо, що резидент неодмінно зробить щось під час перебування в Україні. Резиденти можуть використати час для дослідження, налагодження зв’язків, розуміння контексту. Заявники також можуть запропонувати тему для лекції, презентації, бесіди, воркшопу або ідею проекту співпраці з спільнотами.

Процес подачі заявки

Резидентів запрошують на основі рекомендацій партнерських організацій, та на основі відкритого конкурсу за рішенням команди Open Place. Художникам зазвичай пропонується заповнити аплікаційну форму, та надати CV, або біографію та приклади останніх робіт. Плата за подачу заявки не передбачена.

Відкритий конкурс та запрошення на участь у проектах Art Residencies / Open Place проводяться нерегулярно та оголошуються на веб-сайті Open Place та на фейсбук сторінці організації.