Резиденції

“Мистецькі Резиденції” (Art Residencies) є важливою частиною дослідницької програми платформи міждисциплінарних практик „Відкритий Простір” (Open Place). З 2004 року ми прийняли в Україні більше 50 міжнародних дослідників, художників і кураторів з Австрії, Азербайджану, Білорусі, Великобританії, Вірменії, Грузії, Данії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Нідерландів, Польщі, Словаччини, США, Таджикистану, Узбекистану, України і Швейцарії.

У 2017 році Open Place стала однією з дванадцяти організацій які заснували міжнародну мережу Art Prospect, метою якої є демонстрація можливостей художніх і соціальних практик для стимулювання залучення спільноти, внесення позитивних змін і підтримки діалогу. Країни-учасниці: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Киргизстан, Казахстан, Молдова, Таджикистан, Україна і Узбекистан.

У 2018 команда Open Place приєдналася до програми CENTRAL & EAST EUROPE CALLING – обмін резиденціями для художників між художніми інституціями з країн Центральної і Східної Європи, і інституціями з Австрії. Країни-учасниці: Австрія, Білорусь, Молдова, Польща, Словаччина, Угорщина, Україна, Чехія. https://ceecalling.mur.at/intro/

У жовтні 2019 року, в межах Art Residencies / Open Place, відбулась – освітня програма «Art Prospect Intensive», спрямована на обмін досвідом і розробку нових методів у сфері соціально залученого мистецтва як важливого інструменту взаємодії між художниками, громадськими організаціями і місцевими спільнотами в обговоренні і вирішенні важливих питань на локальному рівні. Програма, що мала форму освітньої резиденції, включала семінари і практичні заняття за участю досвідчених міжнародних експертів зі сфери соціально ангажованого мистецтва. Результатом програми стало створення групових та індивідуальних художніх проектів у співпраці з різними соціально відповідальними ініціативами, і організаціями культури в Одесі. Програма була розроблена Open Place (Київ, Україна) спільно з CEC ArtsLink (Нью-Йорк, США) і Oberliht Association (Кишинів, Молдова). В програмі брали участь художники і куратори з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану і України.