Інтенсив Арт Проспект

Програма освітніх резиденцій спрямована на обмін досвідом і розробку нових методів у сфері мистецтва соціальних практик.

 

Інтенсив Арт Проспект

Одеса, Україна
7 – 26 Жовтня, 2019

Освітня програма Інтенсив Арт Проспект, була спрямована на обмін досвідом і розробку нових методів в сфері соціально ангажованого мистецтва як важливого інструменту взаємодії між художниками, громадськими організаціями і місцевими спільнотами в обговоренні і вирішенні соціально значущих питань на локальному рівні. Програма мала форму освітньої резиденції, і включала семінари та практичні заняття за участю досвідчених міжнародних експертів зі сфери соціально ангажованого мистецтва. Результатом програми стало створення групових та індивідуальних художніх проектів у співпраці з різними соціально відповідальними ініціативами, і організаціями культури в Одесі.

Програма складалася з двох блоків: теоретичного і практичного. Теоретичний блок  включав семінари і воркшопи  за участю досвідчених міжнародних художників, і кураторів, знайомство з контекстом Одеси і Кишинева, зустрічі з активістами і дослідниками, а, також, з громадськими і мистецькими організаціями, які творчо вирішують соціально-політичні проблеми і залучають локальні спільноти. Практичний двотижневий блок був спрямований на створення художніх проектів у співпраці з місцевими організаціями і ініціативами. Кураторами проектів стали міжнародні експерти.

 

Основні теми програми:

  • Поза межами музейних стін: як музеї поширюють свою діяльність на територію що знаходиться за межами їх інституційних будівель, і перетворюють аудиторію на учасників; як художник може долучитися до цього процесу, допомогти музеям більш ефективно комунікувати (спілкуватися) з аудиторією (публікою) і посилити роль музею в розвитку суспільства і міста.</li>
  • Пам’ять: які стратегії колективного забуття використовуються щоб стерти незручну історію, і як художник може в мистецький спосіб переосмислити травматичний досвід, пов’язаний з певними місцями, і повернути їх на мапу міста.</li>
  • Добросусідство: як художник може трансформувати публічні простори і працювати разом з жителями над посиленням зв’язків, формуванням добросусідських відносин, і соціальної відповідальності.

Організатори програми Інтенсив Арт Проспект: CEC ArtsLink в співпраці з Open Place платформою міждисциплінарних практик (Київ, Україна) і Oberliht Association (Кишинів, Молдова).

Партнери програми в Одесі: Impact Hub Odessa, Двор-Сцена, Муніципальний музей приватних колекцій ім. А.В. Блещунова, Одеський художній музей, Музей сучасного мистецтва Одеси

Події в рамках проекту:

Публічна дискусія
Мистецтво і спільноти
Про роль мистецтва в формуванні спільнот
8 Жовтня, 2019
Лекція
Кендал Генрі
Мистецтво в публічному просторі. Соціальний вплив
18 Жовтня, 2019
Лекція
Анна Харсані
Пізнання мистецтва в музеї, поруч з музеєм і поза ним
19 Жовтня, 2019
Публічна презентація
Інтенсив Арт Проспект
Презентація результатів освітньої резиденції в Одесі
26 Жовтня, 2019
The Art Prospect Intensive. Odesa

Вибрані роботи

Музей вітру
Богдана Войтенко.
Рухома платформа для самовираження і рефлексій.
Відповідь на питання: Яким міг би стати Музей Вітру, шукала Богдана Войтенко разом з одеситами і учасниками програми Інтенсив Арт Проспект. В цьому стихійному музеї говорили про екологію, політику, експлуатацію вітру, емоційний стан і співіснування разом з вітрами. Тут була зібрана різна інформація, завдання, стимули і матеріали, з якими можна було експериментувати. На декілька годин Музей вітру під відкритим небом став рухомою платформою для самовираження і рефлексії.
Пісні Аркадії
Ашот Данелян.
Імерсивний спектакль-променад
Проблеми, що були виявленні під час дослідження прибережної зони, а також одержимість псевдо давньогрецьким стилем забудовника, який називає себе «Гефест», породили поему в дусі давньогрецького епосу, що оповідає про протистояння смертних людей і богів, з референціями на те, що безпосередньо відбувається у Приморському районі міста Одеси. Питання, що були відображені в поемі: знищення забудовником унікального природного ландшафту, штучне обмеження доступу місцевих жителів до громадських пляжів і паркам.
Археологічний Музей Аркадії
Міхеіл Салакаурі.
Об'єкты, артефакты, 3-D друк
Аркадія (грец. Αρκάδια) відсилає до пасторальних образів і гармонії з природою. Утопічне місце без початку і кінця. В XX столітті Аркадію в Одесі називали територією зон відпочинку і чистого моря ... Тепер ці місця перетворилися на бетонні джунглі з хмарочосів, що побудовані без правил, а зелені зони знаходяться на межі зникнення. Експозиція в музеї починається з води і закінчується водою, а самі Артефакти показують трансформацію місцевості. Одним з ключових артефактів є надрукована за допомогою 3D-друку ``Дача Докса», яка була відсканована за два дні до знесення, для одеситів вона стала символом абсурдної ситуації, яка відбувається в Аркадії.
По пам'яті
Ганна Ануфрієва (Україна), Арменак Григорян (Арменія), Ольга Зовська (Україна), Юрій Кручак (Україна), Кирило Ліпатов (Україна), Олександра Новак (Молдова), Гафар Рзаєв (Азербайджан), Надя Саяпіна (Білорусь), Наталія Чичасова (Україна).
Об'єкти, перформанси, інтерв'ю
Художня і дослідницька практика реконструювання нашарувань пам'яті. Метою проекту є повернення втраченого місця на мапу Одеси та осмислення травматичної історії, яку воно приховує. Протягом місяця група художників і дослідників збирала інформацію про це місце, зокрема усні історії, фіксуючи не тільки історичний контекст, а і нинішній його стан. Результатом досліджень стали три мапи, які унаочнюють трансформації простору в різні історичні періоди, та об'єкти, що напряму взаємодіють з ним і осмислюють його.