Діана Ухіна

Резиденція в рамках співпраці з платформою Арт Проспект

Діана Ухіна, Лабораторія сі

Київ, Україна
10 – 31 Липня, 2017

Діана Ухіна – кураторка і дослідниця з Бішкека, директорка Лабораторії сі – простору виробництва мистецтва та смислів, а також міждисциплінарної дослідницької практики

Під час резиденції Ухіна досліджувала трансформації міського простору Києва через пострадянську лінзу.

Результатом  резиденції Діани Ухіної,  стало дослідження у формі тексту Символічна і фізична трансформація Радянських монументів Борцям революції і Дружба народів в Бішкеку і Києві

Події в рамках резиденції

26 липня в Галереї в “Дім Майстер Клас”, Діана Ухіна розповідала про проекти “Лабораторії сі” та контекст сучасного мистецтва і досліджень міста у Киргизстані.

Діана Ухіна представила підходи, які практикує “Лабораторія сі” для дослідження міста, зокрема вивчення історії і трансформації районів, дрейф і фотодрейф, ментальні мапи. Для “Лабораторії сі” мистецькі практики дослідження є стратегією перевідкриття міста і виявлення додаткових смислів його сприйняття і розуміння. Учасники і учасниці лабораторії розглядають мистецтво як критичну дисципліну, що поєднує дослідження, теорію і освіту, де важливий перехід від об’єкта до події, процесу, вивчення, занурення.

Презентація “Лабораторії Cі” - Мистецькі практики дослідження міста.

Резиденція Діани Ухіної в Києві відбувалася в рамках програми резиденцій АРТ ПРОСПЕКТ  яка об’єднує мистецькі організації, художниць, художників, кураторок і кураторів із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану та України.

Партнерами Платформи Арт Проспект в Україні є платформа міждисциплінарних практик Відкритий простір і CCA Foundation.

Лекція