Марія Вільковіська і Руфія Дженрбекова, krëlex zentr
Київ, Україна
6 – 27 Липня, 2017
krëlex zentr (Креольський центр) – уявна культурна інституція з Центральної Азії (м. Алмати). Креольський центр цікавиться перетинами кураторських, мистецьких, активістських і дослідницьких позицій, підходів і практик. “Ми намагаємося експериментувати з гібридністю у різних її проявах. Інституція є уявною, так як пристосована до життя в зонах культурного пограниччя з гострою інституційною недостатністю. Вважаємо, що мистецтво у найширшому розумінні є ключем до відповідей на найважливіші екзистенційні питання, пов’язані з життям, смертю та іншими захопливими проектами, якими так приємно зайнятися у хвилини дозвілля”. Протягом останніх років Креольський центр на напівофіційному рівні представляють дві казахстанські художниці – Марія Вільковіська і Руфія Дженрбекова.
Під час резиденції в Києві Марія Вільковіська і Руфія Дженрбекова досліджували самоорганізовані форми художнього життя, насамперед ті, що пов’язані з емансипаторною, інтерсекціональною, деколоніальною і квір проблематикою. Важливим для них було не тільки показати такі форми, але й дослідити умови, в яких вони утворюються.
За результатами резиденції Креольський центр випустив перший номер шалаzine. Тема номера СИМПОЕЗІС.
Події в рамках резиденції
13 липня в Галереї в “Дім Майстер Клас”, Марія Вільковіська і Руфія Дженрбекова провели презентацію krëlex zentr представляє: krëlex zentr, під час якої розповли: кого вони представляють, як розуміють креолізацію, які художні традиції намагаються привласнити, чим для них є ідея емансипації уявного і навіщо потрібен магічний фемінізм.
25 липня в київському Ботанічному саду ім. А. Фоміна відбувся сеанс групової терапії під відкритим небом Всі люди філософи, під час якого можна було поділитися особистим досвідом читання важких текстів. В якості ведучої сеансу Руфія Дженрбекова зробила стислий огляд її власних когнітивних невдач.
Резиденція Креольського центру в Києві відбувалася в рамках програми резиденцій АРТ ПРОСПЕКТ яка об’єднує мистецькі організації, художниць, художників, кураторок і кураторів із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану та України.
Партнерами Платформи Арт Проспект в Україні є платформа міждисциплінарних практик Відкритий простір і CCA Foundation.