Сильні Разом

Програма резиденцій для мисткинь/ митців з України, які працюють із соціально залученими практиками, співорганізована Open Place та Галереєю Арсенал в Білостоці.

Платформа міждисциплінарних практик Відкритий простір та Галерея Арсенал у Білостоці об’єднали свої знання та досвід, щоб запустити комплексну програму заходів Сильні Разом. Комбінуючи резиденційний і освітній формати програма залучала митців з України, українських біженців у Білостоці та мешканців Білостоку. Метою програми було забезпечити широкий доступ до освітніх та мистецьких процесів, створити безпечний простір для взаємодії та інтеграції, а також кинути виклик традиційним ролям гостя та господаря, біженця та громадянина.

Програма Сильні Разом прагнула:

Підтримати українських митців, надавши їм можливість продовжити свою мистецьку практику в рамках програми резиденцій. Запропонувати біженцям з України різноманітні культурні та освітні заходи, спираючись на практики українських митців-резидентів та їх стратегії роботи зі спільнотами. Забезпечити платформу для мультикультурних та міждисциплінарних інтеграційних заходів.

Тестувати різноманітні підходи до співпраці з біженцями з України на основі різних мистецьких практик запрошених до резиденції художників/художниць.

Побудувати довірливі відносини між мігрантами та культурною інституцією, а також залучити нових адресатів (як серед українських митців, так і серед української громади в Білостоці) до пропонованих заходів.

Від митців очікувалося, що вони проведуть воркшопи та публічні презентації своїх мистецьких практик. На участь в програмі претендували 45 митців/мисткинь, які подали заявки на конкурс. Шість мисткинь, які отримали найбільшу кількість голосів членів журі взяли участь в резиденціях Сильні Разом.

Митці:

Божена Кушнір
березень-квітень 2024
художниця живе і працює у Львові та Вроцлаві 50/50. Закінчила Львівську національну академію мистецтв (Україна) зі ступенем магістра дизайну інтер'єру в 2017 році. Досліджує та рефлексує над подіями та емоціями та темою фемінізму через живопис, графічний дизайн та колаж.
Ірен Мороз
березень-квітень 2024
фотографка-документалістка, режисерка, художниця та письменниця. Закінчила Київський національний університет технологій та дизайну (Україна), у 2007 році. У своїй мистецькій практиці досліджує взаємозв'язки між правами людини та кризою в суспільствах, що переживають перехідний період. З 2022 року живе в Польщі.
Наталія Курносова
квітень-травень 2024
художниця, що народилася у Дніпрі, останнім часом живе і працює в Києві. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у 2021 році. У своїх роботах досліджує військову та етнічну тематику через олійний живопис, витинанки та змішані медіа.
Вікторія Телетієн
травень-липень 2024
у 2012 році закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв за спеціальністю монументальний живопис. Її роботи — живопис, графіка та об'єкти— про перевинайдення значення речей, які втратили свої первісні функції. Її також цікавлять теми ідентичності, безпеки та екології. З березня 2022 базується у Львові.
Єва Алвор
травень-червень 2024
художниця та дизайнерка, наразі живе і працює в Запоріжжі, Україна. У 2006 році закінчила з відзнакою Хмельницький національний університет, факультет дизайну. Створює роботи в жанрі сучасного живопису та графіки, працює з текстилем, вишивкою, займається дизайном театральних костюмів.
Євсевія Зякіна
червень 2024
здобула кураторську освіту в Харківському національному університеті. Працює з автентичним рухом, плейбек-перформансом, анімацією та текстом. Реалізувала кілька кураторських проектів і систематично організовує воркшопи з руху та театральної практики. Живе і працює в Харкові.

Події

«Strong Together»

Партнери

«Culture Helps / Культура допомагає» – це проєкт, що співфінансується Європейським Союзом у межах спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного та креативного секторів. Проєкт реалізовується Інша Освіта (UA) та zusa (DE)

Висловлені погляди та думки належать виключно автору(ам) і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу або Європейського агентства з питань освіти і культури (ЕАСЕА). Ані Європейський Союз, ані EACEA не несуть за них відповідальності.