Міграції тіл і слів

Відкрита майстерня в рамках виставки «Gotong Royong. Те, що ми робимо разом».


Воркшоп

20-29 Жовтня, 2017
Варшава, Польща

Протягом п’яти днів воркшопу Міграції тіл і слів ми ділилися історіями, досвідом, віршами і роздумами про становище іноземців, що проживають в Польщі. Поезія і ліногравюра були нашими засобами спілкування, колективних дій і розробки соціальних змін. Якою мірою негромадяни можуть розраховувати на захист трудових прав і загальнолюдських прав в Польщі? Якими інструментами патріархальний капіталізм контролює жінок що приїжджають на роботу, і які форми праці їм пропонує? Як через фізичне і психологічне насильство проявляється польська ксенофобія? У чому причина проблем іммігрантів з самоідентифікацією і труднощів у встановленні близьких відносин з поляками? Яким чином капіталізм ставить людину в залежне становище, втручаючись в його матеріальний і соціальний статус, а також його фізичну і емоційну сфери? І, нарешті, як знайти поле соціальної солідарності з людьми, виключеними через їх походження?

Кожна із зустрічей залишала слід у вигляді поетичної фрази, яка передавалася учасникам наступної зустрічі для того, щоб бути виконаною в ліногравюрі. В результаті, повстав вірш як запис спільного досвіду і зустрічей. У той час як ліногравюра стала маніфестом колективної дії.

Воркшоп Міграції тіл і слів був ініційований художниками Юрієм Кручаком і Юлією Костерєвою і проведений спільно з поетами Майєю Стасько, Міхалом Каспршаком, Анетою Камінською, і відвідувачами виставки «Gotong Royong. Те, що ми робимо разом».

"Migrations of bodies and words"