Зрушення перспектив в практиці сучасного мистецтва і спільнотах

Лекція Аннелі Беккман

10 Травня, 2018
Полтава, Україна

 

Аннелі Беккман (Anneli Bäckman) (Швеція) кураторка, продюсерка, редакторка, письменниця. Магістрка у напрямку Кураторське мистецтво, Стокгольмський університет, бакалавриня з Філософії / Критична теорія, Метрополітен Університет Лондон. З 2012 року і до теперішнього часу кураторка центру сучасного мистецтва Бутчірка Кунстхалле (Botkyrka Konsthall) і міжнародної програми резиденцій Бутчірка (Botkyrka).

Аннелі Беккман в своїй доповіді сфокусувала увагу на роботі Бутчірка Кунстхалле по залученню локальних громад до спільних мистецьких практик. Розповіла про важливість саморефлексії, про невдачі як про процес руху вперед, навчання і створення нових знань. Аннелі представила методології та формати розроблені Бутчірка Кунстхалле для роботи з громадами. Як приклади, Аннелі показала різні художні та освітні проекти і програми зі Швеції, мета яких залучення і взаємодія з різними соціальними та віковими групами.

Кураторські практики і способи соціальної взаємодії

Лекція Анни Карпенко

10 Травня, 2018
Полтава, Україна

 

Анна Карпенко (Білорусь) – незалежна кураторка і арт-менеджерка. Закінчила філософський факультет і аспірантуру Білоруського державного університету, та магістратуру візуальних і культурних досліджень Європейського гуманітарного університету (Вільнюс, Литва).

Анна Карпенко в своїй презентації сфокусувала увагу на фігурі куратора в Білорусі, на соціальному залученні і роботі з контекстом. Розповіла про проблематику організацій (державних і незалежних) що працюють у сфері культури та відносинах між ними. Як приклади Анна розглянула проекти, побудовані на співробітництві і взаємодопомозі, в яких художні роботи є результатом взаємодії і спілкування.

Культура як метод для суспільних змін

Воркшоп

10 Травня, 2018
Полтава, Україна

Воркшоп Культура як метод для суспільних змін працював зі спектром проблем, з якими стикаються працівники культури, і був націлений на пошук спільних шляхів їх вирішення.

Учасники познайомилися з доступними методами та інструментами, що застосовуються закладами культури Швеції, Білорусі та України для роботи з місцевими громадами, які сприяють становленню цих закладів як драйверів розвитку суспільства.

Разом з учасниками ми розглядали приклади, які нас надихають. Говорили про кураторські практики, що характеризуються інклюзивністю та інтердисциплінарністю, сприяють взаємодії з різними віковими та соціальними групами і міждисциплінарному співробітництву. Спираючись на ці приклади і власний досвід, за допомогою запропонованого методу роботи з конкретними ситуаціями, учасники підготовили пропозиції, які можуть бути використані в роботі музеїв та інших культурних установ, а також окремих працівників культури. Запрошені гості Анна Карпенко (Білорусь) і Аннелі Беккман (Швеція), поділились знаннями та забезпечили додатковий контекст для зустрічі.

Воркшоп Культура як метод для суспільних змін ініційований Kultura in Motion і Відкритий Простір, за підтримки програми Шведського інституту Creative Force.

Події в рамках воркшопу:

Лекція
Анна Карпенко
Кураторські практики і способи соціальної взаємодії в художньому контексті Білорусі
10 Травня 2018
Лекція
Аннелі Беккман (Anneli Bäckman)
Зрушення перспектив в практиці сучасного мистецтва і спільнотах
10 Травня 2018